Damone Roberts

"Král obočí" Damone Roberts odhaluje svou nejlepší radu, týkající se obočí

Scene Stealers je kapitola, v níž věnujeme prostor kreativním jedincům, kteří udávají trendy v hudbě, umění nebo nočním životě a bavíme
se o jejich třech hlavních idolech

V době Photoshopu a Instagramu mohou být dokonale bezchybné linie obočí snadno vytvořeny dle diktátu módy, ale je důležité si uvědomit, že umění obočí je připisováno jedinému muži: Damonu Robertsovi. Přezdívaný "Králem obočí," tato významná hollywoodská ikona vytrhává obočí a upravuje výraz všem slavným celebritám včetně Beyonce, Madonny, Gwyneth Paltrow, Channinga Tatuma a Roberta Downeyho Jr. "Moje filozofie krásy je jednoduchá," vysvětluje Roberts svůj astronomický úspěch. "Věřím, že každá tvář si zaslouží dokonalé orámování." Pro nás teď tento magnát přes obočí odhalí své tři přední ikony krásy, sdělí, proč by obočí mělo být ve skutečnosti dvojčaty a ne pouze sestrami a předá svou nejdůležitější radu.

Diana Ross
"Jedna z mých prvních vzpomínek je, když jsem jako malý kluk v plenkách běhal po obývacím pokoji a uviděl Dianu Ross v televizi. Vždy byla tak elegantní a krásná a nikdy se neomlouvala za to, jak vypadá skvostně. Načechrávala si vlasy, odhazovávala kožich na zem - bez ohledu na to co dělala, nikdy se neomlouvala. Jednoduše byla sama sebou, a toho jsem si pvšimnul už v mladém věku."

Kate Moss
"Líbí se mi, že Kate Moss je unikátní v udávání tredů. Nesleduje je. Vytváří své vlastní a každý následuje ji. A mám strašně rád to, že opravdu ovládá své umění. Lidé si myslí, že pózovat před kamerou je jednoduché. To není. Je to dřina. A skutečnost, že Kate v současné době stále pracuje a je úspěšná, dokazuje, jak skvělá v tom je."

Angelina Jolie
"Její tvář má tak blízko k dokonalosti, jak je to jen jde. Nemluvě o všech ostatních úctyhodných věcech, které dělá. Je velmi talentovaná. Myslím si, že i tak bych jí asi mohl udělat lepší tvar obočí. Je velmi štíhlá a její tenké obočí má tendenci to ještě více zdůrazňovat. Pokud bychom jej udělali trochu plnější, zjemnilo by to trochu její rysy."

What makes your brow shaping special?
Myslím, že jsem byl první, kdo neodstranil celé obočí a vytvořil místo něho falešné. Ženy mi pořád říkají, "Toto je poprvé, kdy jsem si umyla obličej poté, co jsem si nechala udělat obočí, a stále ho mám!" Také vůbec nevěřím v šablony na obočí. Pokud se chystáš použít šablonu, musíš mít takovou, která je navržená přímo pro tebe. Nemůžeš použít na všechny stejně vytvarovanou šablonu a myslet si, že to bude fungovat. Vyškolil jsem své zaměstnance i sebe, aby skutečně tvarovali obočí podle obličejových rysů daného člověka, a to nám vážně pomohlo se odlišit a vystoupit z davu.

"Každý kdo říká, že ‘Obočí by mělo vypadat jako sestry a ne jako dvojčata,’ vůbec neví, co dělá. Obočí by rozhodně mělo být dvojčaty! – Damone Roberts

Existují nějaká specifika pokud jde o tvou techniku tvarování obočí?
Když tvaruji obočí, stojím přitom za člověkem, což není úplně běžné. Nedívám se na ně zepředu. Jdu za ně, nakloním jejich hlavy zpět do klína a dívím se na ně z ptačí perspektivy, což mi dovoluje vidět úplný tvar jejich obličeje. Zjistil jsem, že pokud stojíš ke klientům čelem, tak neustále přebíháš mezi obočím tam a zpět, a jejich hlavy se hýbají, protože neustále něco povídají. Ale když leží, jsou v klidu, a pak můžeš začít na úplně stejných místech na obou stranách. Tímto způsobem můžu vytvořit rovnoměrné oblouky i konce obočí. Každý, kdo řekne "Obočí by mělo vypadat jako sestry a ne jako dvojčata," vůbec neví, co dělá. Obočí by rozhodně mělo být dvojčaty! Naprosto! Je jen třeba to udělat správně.

Jaká je tvoje nejdůležitější rada ohledně obočí?
Řekl bych, že když si vytrháváš obočí, měj na paměti, že méně je více. Vyzval bych lidi, aby své obočí udržovali co nejplnější a nejdelší. Myslím, že tenčí obočí má rozhodně tendenci přidat léta a plnější obočí vždy obličej zjemní. Všimni si, že v pohádkách jako "Popelka" a "Sněhurka," mají princezny plné obočí a zlá macecha a nevlastní sestry mají obočí tenké. A má to důvod - s tenkým obočím každý vypadá více zle a přísně.

Současným trendem je, že muži se stále více zapojují do péče o obočí. Co se podle tvého názoru změnilo, že se dnes muži začali o své obočí více starat?
Za to vyjadřuji M∙A∙C náležité uznání. Myslím, že M∙A∙C je v čele hnutí za mužskou krásu, a to především díky svému prvnímu mluvčímu RuPaulovi. Chci, aby obě pohlaví - muži také - věděli, že je v pořádku být marnivý, je v pořádku se o sebe starat, je v pořádku se líčit a je v pořádku upravovat si obočí. M∙A∙C je místem, kde se tato myšlenka zrodila. Opravdu, upřímně tomu věřím.