TK & Cipriana Quann

Uber-módní dvojčata TK & Cipriana Quann odhalují kořeny svého ikonického stylu

Scene Stealers je kapitola, v níž věnujeme prostor kreativním jedincům, kteří udávají trendy v hudbě, umění nebo nočním životě a bavíme se o jejich třech hlavních idolech

Jeden by si myslel, že identická dvojčata se musí dvojnásobně snažit, aby odhalila svou jedinečnost. Pro TK a Ciprianu Quann to ale vůbec nebyl problém, protože co se módy a krásy týká, nikdy je dvakrát netrápilo překračování nalinkovaných zpkonvencí. Vyrůstaly na předměstí Baltimoru, kde od velmi raného mládí vyjadřovaly svou tvořivost právě módou a líčením.

Od dětství je inspirovali rodiče - tatínek se svou láskou k blešákům, sekáčům, bazarům a vetešnictvím všeho druhu a maminka, živitelka rodiny a ředitelka farmaceutické společnosti, která jim vštípila smysl pro ženskou rovnoprávnost. Jako náctileté si holky vášnivě upravovaly svršky - všechno rozstříhaly, přešily, doplnily a přizpůsobily k obrazu svému v něco jedinečného.

Dnes se TK pod přezdívkou TK Wonder věnuje elektronické hudbě a Cipriana je šéfredaktorkou lifestylového webu Urban Bush Babes. Obě žijí v New Yorku a vypracovaly si natolik eklektický styl, že je prakticky nemožné ho definovat. Jednoznačné je, že obě mají rády zářivé rty, výrazné obočí a velké vlasy, ale jinak je jejich estetické vnímání rozpažené do všech stran a prosazuje svobodu a individualitu před aktuálními trendy. Odhalí nám své tři největší vzory a poví víc o tom, jak si užívají absolutní svobodu stylu.

Scene Stealers

Naše maminka - "první žena, k jejímuž stylu jsme vzhlížely; nebála se vyzkoušet cokoli"

Diane Keaton - "žena, která má odvahu jít proti proudu"

Solange - "sebedůvěra je nejsilnější doplněk, jaký můžeme mít"

1) Maminka
TK: "Maminka je pro sestru i mě obrovskou stylovou inspirací. Její šaty vždy zářily barvami a myslím, že právě to mě naučilo milovat a nosit barvy. Když jsme byly děti, její styl měl nedefinovatelný záběr a myslím, že já to mám dneska stejně. Když vidím něco, co se mi líbí, tak to budu nosit, ať je to bohémské, extravagantní, klasické nebo sportovní. Byly jsem vychovány k tomu, abychom se cítily sebevědomě a ne k tomu, abychom se nechaly ovlivnit kritickými pohledy ostatních. I díky tomu byl můj styl už od dětství bláznivý - jako náctiletá jsem nosila věci, které bych teď rozhodně neoblékla."
Cipriana: "Maminka byla první žena, ke které jsme vzhlížely - nebála se vyzkoušet cokoli. Každý večer jsme společně vybíraly šaty na druhý den do školy a myslím, že tím jsme se naučily plánovat si outfity dopředu a vůbec přemýšlet o tom, co nosíme."

"Byly jsem vychovány k tomu, abychom se cítily sebevědomě a ne k tomu, abychom se nechaly ovlivnit kritickými pohledy ostatních."

2) Diane Keaton
Cipriana: "Nejvíc na světě miluju Diane Keaton. Má sebevědomí jít proti produ a proti aktuálním trendům a současně svým stylem vyjadřuje svou osobnost. Má osobitý ženský a zároveň androgynní styl, který mám ráda. Když jsme byly malé, chodily jsme s tatínkem do sekáčů a on nám říkal: "Jděte i do pánské sekce. Že jste holky neznamená, že nemůžete nosit klučičí věci." Ve svém šatníku dodnes ráda mixuju pánské prvky."
TK: "I já ráda oblékám pánské kousky s nějakým ženským detailem, takže naprosto chápu Cipriany obdiv ke stylu Diane Keaton. Pro některé ženy "sexy" znamená odhalit co nejvíc, ale Diane Keaton tuhle teorii rozhodně nerazí."

3) Solange
TK: "Zbožňuju styl Solange. Je tak zdravě sebevědomá, že jí to umožňuje nosit věci, které by jiní lidé neunesli, ale na ní vypadají naprosto nenuceně a přirozeně. Myslím, že sebevědomí je nejlepší doplněk, jaký můžeme mít."
Cipriana: "Obdivuju Solange a její sklon k tomu volit křiklavé barvy a mixovat vzory. TK k tomu taky tíhne už od dětství. A taky stoprocentě souhlasím s tím, co TK říká o sebevědomí - styl je víc než jen estetika."

Vypadáte to, že zastáváte absolutní svobodu stylu - nemáte potřebu se svým stylem nějak definovat...
TK: "To je pravda. Sedmdesátá léta jsou mé oblíbené období, ale mám ráda všechno. Jeden den budu trochu grunge v roztrhaných džínech a tričku, další den v kožené bundě, pak v kimonu a další v dlouhých šatech... Cokoli mě napadne. Nerada se něčím omezuji a oblékám se podle toho, na co se ráno cítím. Ale musím říct, že to taky dost komplikuje nakupování."

A kde rády nakupujete?
TK: "Nejvíc nás baví nakupvat vintage oblečení a doplňky. V Brooklynu je skvělý obchod, který se jmenuje Mobile Vintage, kde je všechno do 10 dolarů a přitom je to skvělá kvalita. Také máme rády Beacon's Closet, který určitě spousta lidí zná. Doporučujeme udělat si seznam - jako když jdete pro potraviny - abyste se nenechaly unést."