MICHÈLE LAMY

Dlouholetá partnerka kultovního návrháře Ricka Owense se zamýšlí nad svým náladovým, grandiózním a jedinečným přístupem ke kráse.

V rubrice My Beauty nám nejpodmanivější tváře současné kulturní scény svými slovy popisují, co pro ně znamená krása.

Je manželkou a dlouholetou spolupracovnicí Ricka Owense a s konečky prstů obarvenými inkoustem, černým pigmentem namalovanou čárou uprostřed čela a pronikavě modrým pohledem je  ztělesněním nezkrotného pojetí krásy značky Rick Owens. Ale Michèle Lamy je také advokátka, která se věnuje trestně-právním záležitostem, příležitostná filmová producentka a žena s obrovským intelektem a nemenším srdcem.

"Když mi bylo 17 natáčela jsem s pár kamarády film v Tunisku. Setkala jsem se tam s Barbary, kteří mě naprosto fascinovali. Líbilo se mi na nich všechno - jejich vyschlá pleť, jemné vrásky a drobná tetování. Když jsem na slunci, moje pleť hodně ztmavne. Nikdy nepoužívám make-up. Myslím, že na vrásky bychom měli být pyšní. A ráda si zvýrazňuji oči tlustou černou linkou, protože jsou tak pronikavě modré - jako oči těch Barbarů."

"Pro tu černou čáru, kterou si maluju každé ráno na čelo, nemám žádné vysvětlení. Ani pro svoje náramky, prsteny, náušnice... potetované prsty, černé nehty a zlaté zuby s diamanty... Uf...."

"Z vrásek a věku si vůbec nic nedělám. Louise Bourgeoise byla tak nádherná, když jí bylo 90. Je to zásluha mojí maminky. Ta zemřela v 96 letech a byla ohromně elegantní a vždycky, už když jsem dospívala, mi říkala, o kolik je člověk krásnější od 40 výš."

"Krása je způsob, jak být sám sebou a cítit, že váš vzhled rezonuje s vaším životním příběhem." - Michèle Lamy

"Myslím, že bychom nikdy nic neměli zakrývat, jen zvýrazňovat. Proto styl, kterým se maluju, nepovažuju za líčení. Krása je způsob, jak být sám sebou a jak mít pocit, že váš vzhled rezonuje s vaším životním příběhem, ať už jste příslušník mursijského kmene nebo Marlene Dietrich..."

"I když nejdu nikam ven, vždycky mám svoje prsteny. A taky si namaluju oči, protože tak jsem to prostě já. Každý den chodíme s Rickem cvičit. Běháme, boxujeme, zazpíváme si a zasmějeme... Po takovém rozjezdu mi stačí kapka mé oblíbené vůně z orientálních lilií a pačuli a jsem připravena."