Cakes da Killa

Newjersejská rapová senzace Cakes da Killa o make-upu, talentovaných černoších a hvězdných manýrech.

Nový talent se strmě stoupající kariérou...
V záložce "M.A.C Kultura" se dozvíte,
kdo z aktuální scény jsou naši favorité a proč

Cakes da Killa, aka Rashard Bradshaw, je 24-i letý rapper z New Jersey. Cakes, který se netají tím, že je gay a na scéně se objevuje v supermódních extravagantních outfitech se stává rapovou fashion ikonou a mluvčím černošské homosexuální komunity. Jeden den zdánlivě obyčejný student druhého ročníku univerzity v New Jersey, který si nahrává hudbu, druhý den s hvězdou takového formátu jako je Grace Jones na scéně festivalu Brooklyn Afropunk ... Cakes sám sebe označuje za "vypravěče příběhů" a jeho energií nabitá vystoupení mu přinesly pozornost, o které ani nesnil.

Cakes je teď zpět ze svého evropského turné k nové mixtape Hunger Pangs Deluxe Edition, z turné, na němž byl každý koncert do detailu promyšlený a pojatý jako rapové a současně vizuální vystoupení. Sešli jsme se v backstage festivalu Afropunk, abychom si s ním a jeho tvůrčím týmem popovídali, samožejmě, že i o jeho neskutečném make-up looku a proč je tak důležité, aby černošská populace měla své výjimečné hvězdy.

1. Pseudonym Cakes da Killa si... dal sám.
"Vymyslel jsem si tohle jméno, protože mám velkej zadek! A teď mi tak moji kamarádi opravu říkaj, což je roztomilý. Chtěl jsem něco sladkýho a trochu ženskýho. A tenhle nick je kombinace obojího - spojení super ženskosti a super mužnosti."

2. Cakesův afro-futuristický look na vystoupení na festivalu Afropunk inspirovaly rappové klipy z 90-tých let.
"Inspirovalo mě hlavně tradiční malování obličeje, které používají různé africké kmeny a přidal jsem k tomu trochu afro-futurismu. Moc mě baví, jakým způsobem používají futursitiská témata ve svých klipech Missy Elliot a Busta Rhymes."

"Až jednou vyprodám Madison Square Garden, tak si možná objednám delfína... Ale to si ještě počkám." - Cakes da Killa

3. Bláznivý seznam požadavků by obsahoval... třeba delfína. A nahý kluky.
"Nemám žádný ulítlý představy. Jednou bych si přál kaviár a ústřice. A víš co, nahatý kluky... HAHA! Až jednou vyprodám Madison Square Garden, tak si objednám třeba delfína, ale to si ještě počkám... Viděl jsem a slyšel o různých manýrech a požadavcích na turné, ale říkám si vždycky... To jako vážně? Já jsem v tomhle ohledu úplně v klidu - zaplaťte mi a hotovo."

4. Je to jenom o muzice a penězích, ne o slávě.
"Vždycky, když jsem na turné dostal výplatu, řekl jsem si "Jo! To je to, proč to dělám." Na turné po Evropě jsem taky nasbíral spoustu inspirace, měl jsem nové zážitky a možnost potkávat se s kamarády. Hodně ze svých volných dní jsem trávil v Berlíně, které je teď jedním z mých nejoblíbenějších měst. Myslím, že pokud to jen trochu jde, měli by mladí lidé co nejvíc cestovat."

5. Jako nadšenec pro festivaly Cakes věděl, že jednou bude vystupovat na Afropunku.
"Když jsem se tu objevil poprvé, všichni se mě ptali, jestli budu vystupovat. A já no to: "Ne ne ne. Zahraju příští rok." A ten následující rok jsem tady opravdu hrál." Pro černé lidi je Afropunk jako pouť na posvátné místo. Koncentruje se tu výjimečnost černošského obyvatelstva ze všech možných disciplín - myslitelé, kuchaři, umělci a všelijací kreativci a k tomu mladé publikum. Je to super důležité, protože je to naprostý protiklad k tomu, jak je černošská mládež často vidět v médiích. Festivaly jako tento jsou důležité právě proto, že ukazují tu druhou, lepší stránku černošské zkušenosti."

6. Jeho make-up motto zní "Na to vezmu řasy"
"Moje rutina je: pudr Skinfinish, tvářenka v odstínu Breezy a umělé řasy nebo řasenka."

7. Jeden koncert Cakes da Killa dává dohromady armáda lidí - to proto, že každá show je jiná, než ta předešlá.
"Každý koncert je výjimečný a proto ke každému cíleně i jinak přistupuju. A jsem opravdu dobrý v týmové práci - mám kolem sebe síť lidí, s nimiž obvykle pracuju: tanečníci, módní návrháři, DJs. Yinka Parris je náš hlavní choregraf a tanečník na Afropunk a dále tu máme Tatu v roli hlavní tanečnice a DJ Jordana."

8. Ze svých super barevných outfitů teď přešel na celo-černý styl.
"Nosím teď jen jednoduché černé oblečení - potřeboval jsem po všech těch barvách změnu. A když si teď vezmu doplňky nebo udělám make-up, zvýrazní to můj outfit o to víc."

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"3220","attributes":{"alt":"","class":"media-image"}}]]

Fatima Thomas, M·A·C make-up artist, která stojí za Cakesovým afro-futuristickým lookem:
"Cakes mi poslal skvělé inspirace na malování obličeje podle afrických kmenů a k tomu jsme přidali trochu glamour lesku. Používáme krásný zlatý metalický oční stín, který je neutrální a přitom má sex-appeal. Pak improvizuji a namaluji co mě zrovna napadne z těch tradičních kmenových prvků."

"Tady na festivalu jsme celý den venku a je tu dost hic, takže používám dlouhotrvající produkty Pro Longwear a všechno voděodolné, jako třebla tenhle makeu-up ve spreji (airbrush). Spoustu lidí nenapadne nanášet ho štětcem. Ale nemusíte používat jen sprej. Když je pak Cakes na scéně, vím, že i když se osuší ručníkem, make-up bude v pohodě."

Podívejte se na fotky, jak se Cakes da Killa připravuje zazářit na Afropunk na Tumblr. Hunger Pangs Deluxe Edition je v prodeji na cakesdakilla.com.