Henry Holland & Cher Webb

Značka House of Holland slaví deset let. Henry Holland a make-up artistka Cher Webb mluví o své spolupráci, módních hitech a neustálém přívalu inspirace.

V RUBRICE MADE FOR FASHION SE SETKÁVÁME S PŘEDNÍMI MÓDNÍMI NÁVRHÁŘI A MAKE-UP ARTISTY, ABYCHOM POODHALILI TAJEMSTVÉ JEJICH KREATIVITY, SPOLUPRÁCE A NAHLÉDLI DO ZÁKULISÍ MÓDNÍCH PŘEHLÍDEK.

Je těžké uvěřit, že je to už deset let, co jsme mohli vidět na krátko ostříhanou Agyness Dayn, promenádující se v topech od Henryho Hollanda s nápisy vykřikujícími: „UHU GARETH PUGH“ nebo „CAUSE ME PAIN HEDI SLIMANE“. Značka House of Holland přišla jako první s tričky „módních groupies“ a odstartovala tak nový diktát vzdávající hold módním nadšencům i samotným návrhářům.

“Je těžké uvěřit, že je to už deset let, co jsme mohli vidět na krátko ostříhanou Agyness Dayn, promenádující se v topech od Henryho Hollanda s nápisy vykřikujícími: „UHU GARETH PUGH“ nebo „CAUSE ME PAIN HEDI SLIMANE”

Líčení, které vytváří make-up artistka Cher Webb pro House of Holland, je doslova potěšením pro smysly. Poprvé spolu pracovali při focení před 3 roky. Znovu se sešli nyní na Hollandově retrospektivní show, která byla součástí veřejné módní přehlídky ze série V&A’s Fashion in Motion, mapující dekádu House of Holland v módním průmyslu. Tahle unikátní show umožnila oddaným následovatelům značky pozorovat jeho vývoj v čase.

Cher Webb: Cher Webb: Henryho přístup je vždycky tak zábavný, pestrý a přátelský. Pokaždé, když s ním spolupracuju, cítím se jako součást týmu. Chci nosit všechny jeho outfity! Pokaždé, když vidím jeho kolekci, vypadá to asi takhle: „Tohle chci! Ne, zapomeň na to, tohle chci, a tohle a tohle taky!“. A taky je vždycky přítomný na všech foceních a módních přehlídkách. Jiní lidí se tak nějak zjeví a zase se vytratí, ale on je tam od úplného začátku a je součástí toho všeho.

Henry Holland: A to není normální? Já se zase ptám: „Co jí to děláš s obličejem? Kdo ti řekl, že to máš udělat? (smích) Myslím si, že je tam vždycky hezká atmosféra. Celá značka je o tom bavit se a užívat si to. Proto je důležité mít dobrou atmosféru taky ve studiu a na focení. Je to o vyprávění příběhu – ať už prostřednictvím scénografie, osvětlení, hudby, krásného vzhledu, účesu nebo hezkých nehtů. Je to stejně důležité jako moje návrhy oblečení, protože všechno je to o vyprávění příběhu.

“Moje oblečení vynikne tak trochu díky nim, protože ony jsou velmi výrazné. Takže je velmi důležité, aby dívka nevypadala jenom jako králík, kterého postavíte do záře reflektorů” – Henry Holland

Cher Webb: Ty máš vždycky jasnou představu ještě předtím, než přijdu. Ty tu kolekci vymýšlíš už s konkrétní osobou. Víš, jestli potřebuje rtěnku, nebo jestli to chce něco výrazného nebo jako v létě - modelové, co se měli lesknout potem pro kolekci Rave Cave! Ty jsme natírali leskem… (Pánská Kolekce Henryho Hollanda pro tento rok inspirovaná domem na plantáži).

Henry Holland: Vždycky je trochu obtížné vytvořit look tak, aby vypadal luxusně a sofistikovaně, když prostě chceme, aby se leskli potem a měli na očích tři dny starou řasenku. Jak chceš tohle udělat! (smích). Ale nikdy jsem nezažil, že by se něco nepovedlo – opravdu si myslím, že to děláme správně. Občas, když děláme jednotný look, dopadá to tak, že ne všem ženám to sluší, třeba s tmavě nalíčenými rty. A proto jsme minulý podzim/zimu vytvořili odlišný look na míru každé dívce dle její velikosti a výšky, střihu vlasů…

Cher Webb: Přesně tak. Je to lepší, než dívky chodící po molu jako vojáci ve stejných uniformách. Vlastně to znamená, že myslíme tak trochu nekonvenčně.

Henry Holland: Cítím, že takhle to v módě teď je. Máme tu spoustu holek se slavným jmény a je hezké nechat je zazářit – lepší než uniformita, která se objevovala na začátku milénia a která sebrala identitu všem dívkám. Moje oblečení vynikne tak trochu díky nim, protože ony jsou velmi výrazné. Takže je fakt důležité, aby dívka nevypadala jenom jako králík, kterého postavíte do záře reflektorů, protože samotné oblečení neříká nic. Musí tam být jeden fungující celek.

Cher Webb: Teď se holky samy ptají: „Můžu mít linky?“ Nebo něco podobného. Vědí, že se mohou zeptat, protože posledních několik sezón už to není tak přísné.

Henry Holland: Muž, který navrhuje oblečení pro ženy, se pořád odkazuje k ženám v jeho životě. Nezáleží na tom, zda jsou to historické postavy nebo ženy v jeho okolí, které zná a inspirují ho. Důležité je vnést tyhle osobnosti přímo na molo. Tak to bylo i s mým tričky. Původně jsem myslel, že budou pro mě a moje blízké kamarády, ale mezi lidmi to mělo úspěch. Bylo to pro ty samé módní nadšence, jako jsem byl já sám. Trochu jako dostat se na fashion week tím, že přelezeš plot, abys mohl vyjádřit svůj obdiv všem těm lidem. Svou práci beru vážně, jsem velmi angažovaný a odhodlaný. Jsem odhodlaný, protože chci, aby více a více lidí cítilo ten příval zábavy.