Kyary Pamyu Pamyu

Kawaii! Super žhavá chvíle s jedinečnou japonskou popovou rebelkou Kyary Pamyu Pamyu 

V KAPITOLE GLOBAL HEROES SI POSVÍTÍME NA REGIONÁLNĚ SLAVNÉ UMĚLCE, KTEŘÍ PRORAZILI VE SVĚTĚ

Kyary Pamyu Pamyu nazpívala song s názvem "Kira Kira Killer", v překladu „Třpytivý zabiják“. Tento název dokonale vystihuje kontrast sladkých a tak trochu šílených vlastností, které jsou pro 22-letou japonskou popovou zpěvačku tak charakteristické. Je to ztělesnění Lewis Carrol pro generaci Tumblr, revoluce jedné dívky chrlící bláznivé popové melodie v ještě surrealističtějších videoklipech. Ve třech minutách si 5 krát vymění paruku, skáče s tanečníky s balónovými lebkami na hlavě, padá z mystických kreslených zdí a má na sobě šaty, které připomínají kapající zmrzlinu a zmutované medvídky. A to jsme zatím u popisu jen jednoho videa - „PONPONPON,“ Kyaryin největší hit, k dnešku nasbíral 75 milionů shlédnutí na Youtube. Katy Perry může blednout závistí (ale místo toho na Twitru projevila obdiv).

Nyní, vyzbrojená žhavými novinkami v angličtině, smlouvou na americkou nahrávku a dokonce pozorností Vogue, je připravena přijít s něčím neotřelým i jinde. Ale nemyslete si, že se nechá zaškatulkovat jako Gothická Lolita v cukrovém rauši. Jak sama vysvětluje: Ať od ní očekáváš cokoliv, vždy tě svede na scestí.

Popsala jsi svoji kawaii/guro-kawaii kulturu (japonský sub-kulturní trend zaměřený na rozvratnou roztomilost) jako „otrávený“ - jak to ovlivňuje tvé modní rozhodování?
Nechci být stejná jako ostatní. Od dětství mě fascinovala myšlenka toho, být „otrávená.“ Myšlenka roztomilého stylu s nečekanými dekoracemi, které není možné najít nikde jinde.

Začínala jsi jako modelka. Jak jsi skončila u hudby?
Když jsem byla studentkou na střední škole, uváděla jsem show DJů pod 20 s producentem Mr. Yasutaka Nakatou (z Capsule). Nataka sám mi řekl: "Kyary, bylo by super, kdybys zazpívala.“ Já najedou dostala svou šanci na debut. Ráda jsem tancovala a zpívala od dětství, ale nikdy jsem nečekala, že budu umělkyní. Připomíná mi to, že zázraky se někdy dějí.
Katy Perry je pro mě určitě inspirující. Je to ta nejsilnější umělkyně, která je krásná, má úžasný hlas, sílu vyjádření a také humor. Když jsem ji potkala v japonském televizním programu, řekla mi, že viděla moje video, PONPONPON, což mě nesmírně potěšilo – chtělo se mi brečet.

Jak vypadá proces vytváření a navrhování toho, jak vypadá tvoje jeviště a videoklipy: S kým pracuješ?
Když natáčím videoklipy, Nakata-san a režisér videoklipu pracují na vytvoření obrazů, které by zachytily podstatu písničky a poté stylista navrhne speciální kostýmy a scénu. U živých vystoupení nejprve probíráme se stage directorem celý koncept – jestli cirkus, pouť nebo muzikál a pak pokračujme kostýmy a vystoupením. Pokaždé si cením toho, že můj štáb chápe, čeho chci dosáhnout a všechno dělají mnohem lepší.

Co pro tebe symbolizuje červená? Černá? Modrá? Růžová?
Červená je krev...Černá je ďábel...Modrá je voda...Růžová je barva, která reprezentuje mě.

Máš osobní filozofii ohledně makeupu? Jak ho používáš?
Nandavám si kira-kira (třpytky) pod oči. Také ráda používám umělé řasy a béžové odstíny očních stínu pod očima. Teď také používám tmavý odstín rtěnky na vnitřek rtů a pak zesvětluji. Snažím se vypadat trochu víc vyspěle.

Jaký pocit chceš vyvolat, když tě lidé vidí a slyší?
Doufám, že diváci zapomenou na všechny stereotypy a budou volní, aby mohli zažít něco tak, jak jsem se o sobě chtěla vyjádřit. Chtěla bych zmást jejich očekávání - v dobrém slova smyslu, tak, aby mě nikdy nemohli definovat jako: „Kyary je tohle“.

Fanoušci Kyary Pamyu Pamyu jsou známí neobvyklou různorodostí. Co myslíte, že přilákalo tak široké spektrum lidí všech věků a profesí k vaší práci?
Vážně nemám tušení. Od starších mužů a žen po malé děti a cizince, kteří chodí na mé koncerty v Japonsku i na světovém turné. Opravdu mě to hodně těší. Možná jsou mé písničky v Japonštině nesmyslné , ale zní dobře, když všichni ty slova opakují. Možná je pro všechny jednoduché si je zpívat.

5 BLÁZNIVÝCH FAKTŮ O KYARY

·   Inspiruje se horory a používá krev, vnitřnosti a oční bulvy na svých kostýmech jak jen to jde.
·   Spousta jejích písniček začíná jako znělka z televizní reklamy.
·   Účinkovala také v několika potrhlých reklamách od Nintendo až po propagaci zubní pasty.
·   Kyary ráda vaří, obzvláště dušené maso, protože si připadá jako čarodějka
·   Její zájem o extrémní módní kulturu byl ve skutečnosti inspirován písničkou Gwen Stefani „Harajuku Girls“