Kandee Johnson

Superhvězdná vlogerka Kandee Johnson odhaluje tajemství své kouzelné proměny v hollywoodskou beauty ikonu.

Scene Stealers je kapitola, v níž věnujeme prostor kreativním jedincům, kteří udávají trendy v hudbě, umění nebo nočním životě a bavíme se o jejich třech hlavních idolech

V době, která navýsost přeje online celebritám, má Kandee Johnosn zvláštní hvězdnou auru. Předtím, než se stala vlogerkou na plný úvazek, byla vyhledávanou vizážistkou v Hollywoodu. Čilá a nespoutaná Kandee oplývá schopností téměř hypnoticky se proměnit v kohokoli si zamane - od Angeliny Jolie, přes Barbie, střihorukého Edwarda až po Betty Boop. Tenhle talent hodný chameleona a její živá povaha jí zajistily více než 3,5 milionu odběratelů na jejím YouTube kanálu. Svěřuje se nám o svých třech největších idolech a také o tom, jaké to je být mediálním fenoménem.

Scene Stealers

Rita Hayworth
"Rita oplývala jedinečnou elegancí. Byla v tom její krása a současně sebevědomí. Ona se nesnažila být sexy; byla prostě ohromujícně nádherná. Její look působil vždycky jednoduše pro oko. A její tvář byla fascinující."

Marilyn Monroe
"Myslím, že je bezvýhradně sexy. Vyzařovala z ní smyslnost, ať už byla nalíčená nebo ne. Její obočí mělo perfektní tvar a bylo upravené, což je pro pin-up podstatné, a její oči měly ten neúprosně svůdný pohled. Ovládala speciální triky - přesně věděla, jak svým očím dodat ještě vášnivější náboj. Záměrně hodně zvýrazňovala oči pohledem dolů, aby vypadala tak zasněně."

Audrey Hepburn
"Její look je legendární. Měla velmi plné obočí - samo o sobě jako by k vám promlouvalo. Ale to, co na ní miluju nejvíc je, že její krása byla velmi jemná, téměř dětská. Nikdy nepůsobila staře nebo dramaticky. Šel z ní vždy pocit čistoty, nevinnosti a krásy a každý to tak vnímal. To bych taky chtěla. Ona byla vážně dokonalá."

Které tvoje make-up video bylo první virální?
"Dělala jsem Srdcovou královnu z Alenky v říši divů od Tima Burtona a lidem se to ohromně líbilo. Byl to jeden z vůbec prvních kostýmních tutorialů, které jsem kdy udělala. Měla jsem potřebu být kreativní. Nechtělo se mi dělat zas jen další kouřové oči. A po pár měsících mi začlo docházet, že to na lidi funguje. Tehdy ještě žádné YouTube celebrity nebyly. Bylo to zvláštní, protože mi najednou začali volat z televizních společností a chtěli mě do reality show. A v ten moment mi došlo, že z nečeho, co byl můj koníček a co jsem dělala ve volném čase, se stává byznys. Taky mě začali poznávat lidi na ulicích, což byl nejdřív hrozně divný pocit. Jsem zvyklá, že znám ty, kdo znají mě. Ale najednou na mě někdo na ulici zavolá Ahoj Kandee a já přemýšlím, jestli ho znám z práce, ze školy nebo odkud? A potom ten člověk řekně, že sleduje moje videa. Tak si říkám Panejo... no, je to trochu stres!"

 

"Make-up je klíč, který otevírá sebevědomí uzavřené ve vašem srdci... Není to o tom být krásná, ale cítit se krásná. V tom je skutečná síla make-upu." - Kandee Johnson

 

Kde bereš čas zvládat všechny stránky tohohle byznysu sama?
"Je to vážně těžké. Nikdy v životě jsem nespala tak málo jako teď. Dříve by mi čtyři nebo pět hodin spánku nestačilo, ale teď je to normál. Spím dokonce mnohem míň, než když byly moje děti novorozeňata. A když se mi narodila dcera, byla jsem v noci vzhůru, jednou rukou jsem jí kolíbala a druhou jsem stříhala video. Někdy jsem pracovala do sedmi do rána, pak si šla na hodinu lehnout a pak vstala, abych vypravila děti do školy. Stojí to za to, ale je to velká oběť."

Co je ta kouzelná ingredience za tvými proměnami? Jakto že, jjsi schopná se proměnit za kohokoli a za cokoli?
"Celé dětství jsem kreslila a malovala a moje maminka je umělkyně. Líčení je podle mě o tom, že pomocí světla a stínu zmátneš oko. Vytváříš stíny, které tam nejsou a rozjasňuješ tam, kde to nezáří. Není to jen o obtahování a vybarvování toho, co je. Proměňuješ to, co lidské oko vidí tím, že různě přetváříš plochy na obličeji. Na líčení a jednotlivé produkty se dívám stejně, jako se malíř dívá na barvy a plátno."

Jak bys popsala svou definici krásy?
"Make-up je klíč, který otevírá sebevědomí uzavřené ve vašem srdci. Neúčastníte se pasivně nějakého procesu líčení, není to o tom, že máte potřebu něco změnit nebo že si nepřipadáte dost krásní. Není to o tom být krásná, ale cítit se krásná. V tom je skutečná síla make-upu. Můžete se nalíčit i doma na úklid, pokud se vám chce. Není to o tom ohromit ostatní; je to o tom, jak se každý cítí uvnitř sebe."

Follow Kandee Johnson taking over the @MAC.Cosmetics Snapchat for New York Fashion Week… NOW!