Tiffany Johnston

USA
Začala v roce 1988

O MAKE-UP ARTISTCE

TIFFANY JOHNSTON

Tiffany Johnston má make-up v krvi. Narodila se a vyrůstala v South Lake Tahoe v Kalifornii a poprvé ji k tomuto oboru přivedla její matka, která pracovala v zákulisí kasina, kde líčila hvězdy 70. let - Helen Reddy, Connie Stevens a Charo. Tiffany se vydala po jejich stopách. "Byly mi asi dva roky a mám velmi matnou vzpomínku ze zákulisí. Naprosto mě uchvátilo, jak moje maminka klienty proměňovala k nepoznání," vzpomíná. Tiffanyina matka Deborah, žena, která pracovala jako vlasová modelka pro Vidal Sassoon a naučila se sama zaplétat vlasy a líčit zatímco studovala na Sassoon Academy, se pro ni stala celoživotní inspirací. V tomto interview se s námi podělí o svou celoživotní lásku k make-upu.

Obklopena krásou

"Na střední škole, když se všechny děti scházely před 7-Eleven, jsem raději po škole trávila čas na Granite Fifth Avenue, kde měla moje maminka salon krásy, a prováděla jsem drobné úpravy na klientech. Milovala jsem taky sledovat její každodenní ranní rituál. Pustila si nějakou skvělou hudbu a navoněla se parfémem Cannibar, zatímco já jsem byla uchvácená celou tou proměnou - z obyčejné ženy se stala kreslená verze sebe sama. Nosila tři páry nalepovacích řas najednou. Vše vypadalo neuvěřitelně Technicolor - jasnější, krásnější a vzrušující."

Když rtěnka prokazuje službu

"Snila jsem o tom, že se stanu make-up artistkou, ale měla jsem dojem, že není možné, abych si tu práci opravdu 'užila'. Během studia, včetně tréninku na Academy of Arts, jsem dobrovolně líčila, a v době ukončení školy v roce 1995 mi zavolal někdo z firmy M·A·C. Někdo z přednášek statistiky mě doporučil svému příteli, který byl regionálním manažerem. Setkala jsem se s ním a on ihned uhodl, jakou rtěnku mám na rtech - Folio, barvu M·A·C. V následující chvíli jsem byla přijatá jako kreativní make-up artistka. Stále maluju, ať už temperami, práškem do pečiva, kořením nebo očními stíny. Můj stojánek na barvy je plný štětců M·A·C - jednou jsem dokonce vytvořila celý obraz pouze pomocí líčidel M·A·C."

Holka z Kalifornie

"Po několika letech, kdy jsem působila jako trenérka, jsem se v roce 1998 stala Senior Makeup Artistkou v San Franciscu. V roce 2004 jsem se přestěhovala do Los Angeles, kde teď žiju a pracuju jako jedna z vizážistek pro televizní show Extra! Také jsem pracovala v zákulisí na Fashion Weeku v New Yorku, Milánu a Paříži. Měla jsem tu čest pracovat s několika exkluzivními klienty, například Al Gorem (který mě poučil o globálním oteplování), Verou Farmiga, Kiersten Warren, Kyrou Sedgwick, Fantasiou Barrino, Fran Drescher a Mickem Jaggerem."