Claire Mulleady

UK
Začala v roce 2005

 • Tužka na rty Lip Pencil

  Krémová, Profesionální, Kreativní

  690 CZK

  Odstín: Cherry

 • Eye Kohl

  Příjemná konzistence, Sytá barva, Matný nebo perleťový vzhled

  700 CZK

  Odstín: Prunella

O make-up artistce

Senior Artist Claire Mulleady

Stejně jako křoviska v její rodné Anglii, dává Clair Mulleady přednost přirozené kráse bez nesmyslných procesů. Vyrůstala v malém městě na jihu Anglie a milovala venkov, ale také neustále toužila po životě ve velkoměstě. Když jí bylo 18 let, přestěhovala se do Londýna, aby studovala fotografii, to vše ještě před tím, než se vydala cestou líčení. Město jí dodává nekonečnou inspiraci po celou její kariéru. Nemůže nás tedy překvapit, že spolupráci s královnou britské módy Vivienne Westwood považuje za tu nejdůležitější událost své kariéry.

Pouto k Westwoodové

"Ta úplně první přehlídka Vivienne Westwood, na které jsem pracovala, zůstane v mojí paměti navždycky. Jsem její velký fanoušek a byla jsem nadšená, že mohu být v zákulisí. Atmosféra byla elektrizující a líčení mě neskutečně těšilo. Cítím, že moje práce je přímo v souladu s jejími návrhy. Ráda vytvářím dojem nenucenosti, baví mě look, který je krásný v nečekaném směru. Krása je pro mě individuální, jde především o zdůraznění rysů, které se často snažíme skrýt. Vyrůstala jsem v době grunge 90. let a to bude navždycky ovlivňovat moji práci. Taky mě přitahuje minimalismus: výsledný look často utváří právě to, co se rozhodneme vynechat."

Obrázková pohlednice

"Miluju cestování. Mým nejoblíbenějším místem je chata kamaráda u jezera Ontario v Kanadě. Je to krásné a klidné místo. Moje standardní cestovní taštička obsahuje balzám na rty M•A•C, bez kterého nemůžu žít, korektor Mineralize pro jeho dokonalou všestrannost a řasenka In Extreme Dimension Lash, protože která holka by nechtěla svůdné dlouhé řasy? S těmito produkty po ruce budeš vždy v pohodě a dokonalá jako obrázek, miluju totiž zachycovat věci okolo mě na foťák. Od Man Raye po Paola Roversi a Nicka Knighta, fotografie a cestování jsou kromě líčení mojí vášní, moc ráda je kombinuju."

Nahé líčení

"To, co považuji za oblíbený rys obličeje se neustále mění, ale vždy se vracím zpět k pleti. Pleť by měla vypadat dokonale, ale bez přílišného krytí, takže její přirozená krása může prostoupit na povrch. Používám korektor Mineralize pro sjednocení tónu pleti, pokud je to nutné. Pro dodání nádherné záře smíchám esenciální olej Prep + Prime s bází Pearl Cream Colour Base, která vytvoří lehký zdravý lesk na určitých místech obličeje. Moje nejlepší rada pro krásu je pít dostatek tekutin každý den a udržovat pleť hydratovanou díky kvalitnímu krému. Pokud tvoje pleť vypadá zdravě, vše ostatní zapadne jednoduše na své místo."

Artist Faves: Dominic S